Ubekendt maler, 19. årh.
Et par ansigtsstudier. Usign. Betegnede verso hhv. “4/23 S” og “3/24 R”. Olie på pap. I samtidige rammer. 21,5×16 og 24,5×19. (2)
Sælger oplyser: Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder overfladisk snavs og enkelte ridser.
Kunst, antikviteter & design, 18. maj 2019
18 bud