2009/1138
Hans Hansen (f. 1884, d. 1940)
Armring af delvist forgyldt sterlingsølv. Dessin nr. 251. B. 4 cm. Diam. ca. 6,7 cm. 1960'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag