2421/130
N. G. Rademacher (f. Nyborg 1812, d. Estland 1885)
“Bregentved set fra dyrehaven”. Sign. N. G. Rademacher. Olie på malepap monteret på lærred. 28×37,5.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Vurdering
Hammerslag