1342/1503
Stor terrin af sølv, drevet med rocailler og kæmninger, lågknop i form af blomster og frugt. Axel Salomonsen, 20. årh. Vægt 2.094 gr. H. 24 cm. L. 39 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 17. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag