1820/1698
Håndbygget modelskib af delvist bemalet træ i form af motoriseret tomastet topsejlsskonnert med indbygget skrueaksel. 20. årh. L. 96.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Defekter og mangler. Reparationer.
Varia, 17. maj 2018
Vurdering
Hammerslag