1423/1626
Stort kinesisk forrådskar af lertøj, dekoreret med brun glasur, side med drager og stiliseret design i relief, hanke i form af dragehoveder. 20. årh. H. 57 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 5. juni 2014
Vurdering
Hammerslag