1947/300
To skævknækkede skrin af sølv, indvendigt forgyldte. Mestre A. Michelsen, 1918 m.fl. Vægt ca. 519 gr. H. 8–9,5. L. 10,5–12,5. (2)
Mindre buler, ridser og mærker. Den ene utydeligt stemplet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud