12103/108
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Landskab. Sign. Olaf Rude. Litografi i farver. Lysmål 54×66,5. Rammemål 67×78,5.
Papiret er let gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag