2023/110
Kommode af mahogni prydet med indlægninger i lyst træ, front med to skuffer, tilspidsede ben. Empireform. 19. årh.s slutning. H. 90. B. 120. D. 58.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag