2447/​277

Kinesisk kunstner, 18/19. årh.

Fugle på klipper. Gouache på silke. Indrammet. Lysmål 116×48 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Talrige brud på silken.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.850 DKK

295626 1.850 DKK
1168269 1.800 DKK
295626 1.750 DKK
909494 1.700 DKK
295626 1.650 DKK
102054 1.600 DKK
909494 1.550 DKK
295626 1.500 DKK