1614/113
Ubekendt maler, 19- 20. årh.
Hedelandskab med en mand og køer. Sign. F. Johansen 1908. Olie på lærred. 46×60.
Kunstner ændret 30. marts
Behov for let overfladerensning. Enkelt afskalning (næsten hul) ved signaturen.
Ældre malerier og møbler, 4. april 2016
Vurdering
Hammerslag