2104/220
Tre miniature thangka af Djambhala på sneløve, blå Mahakala samt ridende beskytter. 20. årh. Indrammede. Billedfelt ca. 14×10 cm. (3)
Undersøgt i ramme, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud