107/12
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
“Brænding”. Parti fra Skagen Strand. Sign. M.A. 98. Olie på lærred. 55×66.
Afbildet
Krakeleringer. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, 15. august 2006
Vurdering
Hammerslag