873/746
William Joseph Anastasi (f. Philadelphia, USA 1933, d. 2023)
Subway Drawing. Sign. William Anastasi. Blyant på papir. Bladstørrelse 29×29.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017
Vurdering
Hammerslag