1946/​964

Dansk møbeldesign

Kvadratisk sofabord af stål. Top af palisander, midte ilagt kakler. Sign. Weiling. H. 48,5. L./B. 128,5.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK