1946/964
Dansk møbeldesign
Kvadratisk sofabord af stål. Top af palisander, midte ilagt kakler. Sign. Weiling. H. 48,5. L./B. 128,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag