2040/828
Et par sideborde af mahogni. Udført og delvist mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. 1930erne. H. 50. B/D. 35. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Antageligvis manglende glasplader.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud