Foto endnu ikke klar
893/100
Hans Nicolaj Hansen (f. København 1853, d. sst. 1923)
Jagtgudinden Diana. Sign. H. N. H. Olie på lærred. 190×120.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 427, 1981 nr. 89a.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag