Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Le ciel”, 1984. Sign. Marc Chagall, 12/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 83,5×60. Uindrammet.
Litteratur: Mourlot 1034.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020