872/176
George Bates, London
Engelsk George III lygteur i kasse af mahogni med beslag af bronze, værk med repetion, halvtimeslag og kalender. Sign. George Bates, London. 18. årh.s slutning. H. 49. B. 34. D. 22.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag