2002/103
Dansk maler, 19. årh.s slutning
Interiør fra en dagligstue. Usigneret. Betegnet på blændrammen 1878. Olie på lærred. 42×34,5.
Mindre retoucheringer. Flere minimale krakeleringer. Enkelte små afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. januar 2020
Vurdering
Hammerslag