Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Komposition. Sign. MB; sign. og stemplet på bagsiden Mogens Balle samt med dedikation til Virtus Schade. Olie på masonit. 16×23.
Litteratur: Henning Smidth hr. 19XX-223. Proveniens: Forfatteren Virtus Schade.
Original stand.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
22 bud