Grønlandske kunstnere, 20. årh.
To tupilakker af udskåret kaskelottand, Physeter Macrocephalus. H. 13,5–15. (2)
Cites certifikat gyldigt inden for EU foreligger.
Brugsspor. Mindre afslag.
CITES: EU 0305–0555/19
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
15 bud