12148/​141

Buste af gips forestillende den italienske politiker Niccolò da Uzzano (1359–1431). H. 32. B. 20 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Enkelte afslag.

Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK