12148/141
Buste af gips forestillende den italienske politiker Niccolò da Uzzano (1359–1431). H. 32. B. 20 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Enkelte afslag.
Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag