2125/9020
Lav bergere af forgyldt træ, udkåret med løvehoveder, originalt polstret ryg og sæde, sargen kantet med frynser og kvaster. 19. årh.s slutning.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Sædet slidt.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag