2125/​9020

Lav bergere af forgyldt træ, udkåret med løvehoveder, originalt polstret ryg og sæde, sargen kantet med frynser og kvaster. 19. årh.s slutning.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Sædet slidt.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK