2116/292
Fem dele rubinrødt bøhmisk krystalglas, bestående af pokal og 2+2 glas, slebet med arkitektur og jagtscene, samt lågkrus af klart glas, slebet med ugler på en gren og inskription, låg af tin. 20. årh. H. 6,5–27. (6)
Pokal med større afslag på kant samt kalkaflejringer. Almindelig brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag