1842/104
August Jerndorff (f. Oldenborg 1846, d. København 1906)
Høstmotiv med en høstak ved en lade. Sign. A. J. 26. Olie på lærred. 51×40.
Minimal afskalninger og krakeleringer. Enkelte nålehuller langs kant. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 15. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud