2203/163
Kinesisk tripod røgelseskar af patineret bronze med hanke. Støbt med drage og skrifttegn under bund. Vægt ca. 934 g. Qing, 19. årh. H. ved hank 8,5. Diam. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
22 bud