2442/9
Kinesisk Dehua ware flaskevase, let cylindrisk med kort, smal og profileret hals. Sen Qing/20. årh. H. 25 cm.
Aldersrelaterede spor. Krakeleret glasur. Brændingsfejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag