2142/​49

Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)

“Sommerdag i Sundet”. Skystudie. Sign. G. E. L. 73. Olie på lærred monteret på træ. 18,5×35. Sølvramme.

Enkelte mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

14.500 DKK

39 bud

14.500 DKK
14.000 DKK
13.500 DKK
13.000 DKK
12.500 DKK
12.000 DKK
11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK
4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
2.900 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK