2023/160
August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)
Parti fra en italiensk landsby. Sign. Aug. Fischer 95. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 26×21.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag