12015/​123

Dansk snedkermester

Et sæt på seks stole af massivt valnød, sæder betrukket med originalt sort skind. 1940'erne. H. 86. Sæde H. 44. (6)

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet. Et sæde med revne.

Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK