12015/123
Dansk snedkermester
Et sæt på seks stole af massivt valnød, sæder betrukket med originalt sort skind. 1940'erne. H. 86. Sæde H. 44. (6)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet. Et sæde med revne.
Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020
Vurdering
Hammerslag