2032/​322

Tysk mikroskop af delvis sortmalet messing, i tilhørende transportkasse. Ströhlein & Co Chemische Apparate Düsseldorf. 20. årh.s begyndelse. H. 25. Kasse H. 30. B. 18. D. 19.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Transportkasse med kraftig slitage. Ekstra tilbehør fra forskellige årtier medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK