2032/322
Tysk mikroskop af delvis sortmalet messing, i tilhørende transportkasse. Ströhlein & Co Chemische Apparate Düsseldorf. 20. årh.s begyndelse. H. 25. Kasse H. 30. B. 18. D. 19.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Transportkasse med kraftig slitage. Ekstra tilbehør fra forskellige årtier medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag