Jean-Claude Farhi (f. Paris 1940, d. Monaco 2012)
Uden titel. Sign. (indridset) Farhi 96. Farvet plexiglas på sokkel. H. inkl. sokkel 133. (2)
Bogen “Farhi” (1995) af Pierre Restany med original inskription af kunstneren medfølger. Bogens kasse er en multipel signeret (indridset) Farhi 96.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021