2125/133
Ubekendt maler, 19.-20. årh.
Landskab med en å og en mølle. Usigneret. Olie på lærred. 50×65,5.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Større skade/flænge på lærred. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag