900/393
Elsa Thoresen (f. Minnesota 1906, d. USA 1994)
Surrealistisk landskab. Sign. E.Thoresen 43–1. Olie på lærred. 87×85.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021
Vurdering
Hammerslag