2138/807
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med stel af massiv eg, løse hynder betrukket med gulgrønt stribet møbelstof, epedahynder i sæder. 1970'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag