2118/​1010

Kasper Salto (f. 1967)

“Ice”. Otte stabelbare armstole med stel af anodiseret aluminium, sæde og ryg af mørkegrå ASA-plastik. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2012. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

12 bud

4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK