2118/​1010

Kasper Salto (f. 1967)

“Ice”. Otte stabelbare armstole med stel af anodiseret aluminium, sæde og ryg af mørkegrå ASA-plastik. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2012. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

5.000 kr

Hammerslag

4.800 kr

12 bud

894940 4.800 kr
855191 4.600 kr
885470 4.400 kr
894940 4.200 kr
924742 (Autobud) 4.000 kr
894940 4.000 kr
924742 3.800 kr
1067638 (Autobud) 3.600 kr
971700 3.600 kr
1067638 (Autobud) 3.400 kr
971700 3.200 kr
1067638 3.000 kr