2016/600
Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)
To kompositioner fra “Diversions”. Begge sign. Freddie, 72, 47/100. Litografier i farver. Lysmål 68×50. (2)
Litteratur: Mogensen/Raben-Skov nr. 056 og 057.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud