2132/835
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
“Topan”. Sæt på tre pendler af blå/lilla aluminium. Udført hos Louis Poulsen. H. 20. Diam. 19. (3)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud