12142/224
George III standur i kasse af mahogni. Signeret Miller. England, 18. årh.s slutning. H. 206. B. 46. D. 40.
Revne i øverste højre side, to revner i fronten nederst og to revner i midterparti øverst. Alle revner er smalle og ses kun på tæt hold. Uden funktionel betydning. Uret går upåklageligt.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag