12142/​224

George III standur i kasse af mahogni. Signeret Miller. England, 18. årh.s slutning. H. 206. B. 46. D. 40.

Revne i øverste højre side, to revner i fronten nederst og to revner i midterparti øverst. Alle revner er smalle og ses kun på tæt hold. Uden funktionel betydning. Uret går upåklageligt.

Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag