2031/881
Dansk snedkermester
Skab af cubamahogni med stiliserede ben. Front med to profilerede låger. Indvendig med hylder. Udført 1920erne. H. 157. B. 92. D. 43.
Fremstår med brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og kantafslag.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag