2042/753
Dansk design
Loftslampe med stel af forniklet metal, to skærme med kuppelformede skærme af gulligt glas. 1930'erne. H. 77.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 13. oktober 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|