Signeret Isfahan tæppe, Persien. Klassisk medaljondesign. Signeret: Iran Isfahan Noil. Knyttet på silkekæde. Konturer med slikeluv. Ca. 800.000 kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 238×158.
Bemærk venligst: Intet eftersyn lørdag 9. oktober. please note: No preview saturday 9th october.
Slidte frynser. Enkelte bittesmå pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
20 bud