12131/​84

J.G. Müller efter Anton Graff & L. Bisch efter Chr. Bach

F. Schiller 1793 & J. W. von Goethe. Begge trykbetegnet. Kobberstik / litografi på papir. 51×41–47×34,5. Én indrammet. (2)

Schiller med fugtskjold og pletter. Papir med folder. Goethe klæbet på pap. Vandret fold forneden ved teksten. Papirmangler i hjørner forneden.

Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

300 DKK

300 DKK