12131/84
J.G. Müller efter Anton Graff & L. Bisch efter Chr. Bach
F. Schiller 1793 & J. W. von Goethe. Begge trykbetegnet. Kobberstik / litografi på papir. 51×41–47×34,5. Én indrammet. (2)
Schiller med fugtskjold og pletter. Papir med folder. Goethe klæbet på pap. Vandret fold forneden ved teksten. Papirmangler i hjørner forneden.
Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021
Vurdering
Hammerslag