2412/196
Kaffeservice af sølv bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande, på fire fødder. Heimbürger. Danmark, 1930erne. Vægt 1479 g. H. 10–26 cm. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||