2118/297
Maske af udskåret træ, sort pigment. Ibibio. Nigeria. H. 30 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Huller. Mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag