Svend Wiig Hansen (f. Møgeltønder 1922, d. Helsingør 1997)
“Selvglæde”. Sign. på bagsiden Svend Wiig Hansen 66 med titel. Olie på lærred. 103×82.
Proveniens: Galleri Profilen, Aarhus. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående af nuværende ejer.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018