Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Lajoupée”, 1973. Sign. Estève, 94/125. Éditeur Neue Galerie, Zürich. Trykt hos Mourlot, Paris. Litografi i farver. Lysmål 70×54.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup 67.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021